Ansayfa / HABER & DUYURU / Ardahan Kültür ve Sanat Platformundan Ardahan Kamuoyuna Basın Açıklaması;

Ardahan Kültür ve Sanat Platformundan Ardahan Kamuoyuna Basın Açıklaması;

Ardahan Kültür ve Sanat Platformundan Ardahan Kamuoyuna Basın Açıklaması;

2012 Yılında Türkiye de, ilk YİBO derneğini kurarak başlamış olduğumuz bu serüvenimiz ilerleyen yılarda Ardahan Eğitim ve Kültür Derneğini de kurarak ,hem kurumsallaşmak hemde daha fazla kitleye ulaşmak adına ciddi adımlar atılmıştır.

Ciddi projeler ve deyimlerle geçen yılardan sonra ilk göz ağrımız olan Yibo Derneğinden, Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği doğmuş, gün geçtikçe büyüyen derneğimiz 2017 yılında Vakıf Kurma kararı almış ve kaçınılmaz bir süreç başlamıştır.

 

Devrim diye nitelendirdiğimiz 2017 yılında bu üç kurumun daha kapsamlı kitlelere hitap edebilmesi  için de Ardahan Kültür ve Sanat Platformu kurulmuştur.

 

Bizi yerelden evrensele taşıyacak Platformumuza Ardahan dışında da çeşitli ilerden Öğretim Görevlisi, Sanatçı, Yazar, Şair ve çeşitli dallarda sanatını icra eden; sanata, kültüre, etkileşimli iletişime gönül vermiş değerlerimiz bu oluşuma dahil olmuş ve çalışmalar başlamıştır.

 

Vakıf sürecimizin bitmesi ile birlikte bahsi geçen üç kurumu da vakıf bünyesinde toplayıp, başta Ardahan olmak üzere, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ve Dünyanın bir çok yerin de bütün insanlığın hizmetine sunacağız.

 

Ardahan Kültür ve Sanat Platformumuzun temelinde hümanistlik yatmakta olup , sanatın her dalını içerisine alıp , bölge ve kişi gözetmeksizin çok yakın zamanda projelerine başlayacaktır. Patent ismini aldığımız markamızın logo anlamını da çok yakın bir zaman diliminde siz değerli kamuoyu paylaşacağız.

 

07 Ekim 2018 Tarihinde Bakırköy de yapmış olduğumuz toplantımıza değişik bölgelerden gelen  Yazarlarımız , Şairlerimiz , Sanatçılarımız , Gazetecilerimiz , Kaçkar TV , Öğretim Görevlileri , Sivil Toplum Kuruluş örgütlerinin başkanları , Ardahan Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve kendi alanlarında uzman olan aydınlarımız katılmıştır.

 

Yukarıda da beyan etmiş olduğumuz üzere, tamimiyle hümanistlik temelleri üzerinde 2017 yılında kurulan platformumuz toplumun her kesimi ve STK’ lar ile iş birliği içinde çalışacaktır.

 

 

Bizleri destekleyen ve takip eden bütün kamuoyuna saygı ve sevgilerimizle sunarız.

 

Celil ÜNLÜ

Ardahan Kültür ve Sanat

Platformu Başkanı

 

Ayrıca kontrol et

Kurucu Başkanımız Sn. Celil ÜNLÜ Görevini Bıraktıktan Sonra Bir Veda Mesajı Yayınladı.

Değerli Ardahan Kamuoyu ve Çok Kıymetli Ardahan Kültür ve Sanat Platformu Üyeleri; Şahsım adına bir …