Ansayfa / HABER & DUYURU / Ardahan Kültür ve Sanat Platformu Vizyonu – Misyonu ve Temel Değerleri Basın Açıklaması

Ardahan Kültür ve Sanat Platformu Vizyonu – Misyonu ve Temel Değerleri Basın Açıklaması

Ardahan Kültür ve Sanat Platformu Basın Açıklamasıdır.

Değerli Ardahan Kamuoyuna;

“Ardahan Kültür ve Sanat Platformu” adından aldığı kuvvet ile Türkiye ve Dünya kültür-sanat anlamında, gelenekselden çağdaş’a evrensel kültürün ve sanatın devamlılık arz ederek kalıcı etkileşimler sağlaması ve etkin rol oynaması amacıyla kültürlerarası kar amacı gütmeye n bir sivil toplum kuruluşu olarak 2017′ de Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği tarafından kurulmuştur.

Kuruluşuna başladığımız Ardahan Eğitim Kültür ve Sanat Vakfının bir kolu olacak platformumuzun marka danışmanlığını İktisatçı Grafiker Uluslar arası ilişkiler mezunu Ör.Gör. Sn Müjgan EMİNOĞLU  yapmıştır.

Platformumuzun kuruluşu 2017 yılında Dernek yönetimimiz , Burhan YILDIRIM, Adem DÜZ, Ayda AKTÜRK, Volkan YIDIRIM , Hasan MÜFTÜOĞLU , Resul AKTÜRK , Şükran DEMİR , Şair yazar: Olcay KASIMOĞLU, Şair yazar: Günay DEMİR ve Eğitimci: Celil ÜNLÜ tarafından imza altına alınarak Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından da tescillenmiş ve kurulmuştur.  Bu anlamda siz değerli Ardahan Kamuoyunu bir kez daha bilgilendirmek istedik.

27-30 Eylül Tarihlerinde Ardahan’da, Ardahan Kültür ve Sanat Platformunun bir dizi etkinlik yapacağı kamuoyuna bildirilmiştir. Platformumuz adına yapılan bu açıklama platformumuz yönetim kurulunun bilgisi dışındadır. Ayrıca 27-30 Eylül 2018 Tarihlerinde yapılacağı deklare edilen etkinlik programlarının, Ardahan Kültür ve Sanat Platformyla hiçbir ilgisi yoktur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kurumumuzun vizyonu, misyonu ve temel ilkelerini siz değerli Ardahan Kamuoyu ile paylaşmaktan ve bölgemize böyle güzide bir eseri kazandırmaktan son derece keyif aldığımızı ifade ederek bölgemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Logomuz da bulunan, insan figürü, kar taneleri,  kilimin, sekiz adet başağın ve sekiz rakamının ne alma geldiğini iler ki süreçlerde siz değerli Ardahanlılar ile paylaşacağız.

 

MİSYON
Kültür politikaları oluşturan yerel ulusal kurumlar ve kişiler ile işbirliği yaparak, tüm jenerasyonlara hitap eden, yaşama dâhil edilebilen, kültür ve sanatımızı yerelden ulusala, ulusaldan evrensele taşıyarak sağlam köprüler oluşturan çalışmalar ile sanatın tüm disiplinlerinden sanatsal kombinasyonları eklektik bir biçimde bir araya getirerek, bütüncül proje üretimleri ile birikimlerini paydaşlarla paylaşmaktır.
VİZYON
Yerel ve Ulusal platformlarda üyesi olmaktan övünç duyulan, üzerinde oturduğu çok katmanlı kültürü temel alarak ürettiği kültürel ve sanatsal bilgiyle toplumlar arası ilişkileri geliştirerek, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkararak geleceğe taşıyan bir  Kültür sanat platformu olmaktır.

Ardahan Kültür Sanat Platformu, kurulan işbirlikleri ile Ardahan ve Türkiye de ki platformlarda;

 • Çok kültürlü kültürlerarası sanat diyalogları festivalleri,
  • Disiplinler arası Ardahan ve Türk kültür ve sanat diyalogları günleri,
  • Şiir günleri ve dinletileri
  • Sergiler,
  • Konserler,
  • Sinema Festivalleri,
  • Tiyatro Festivalleri,
  • Sempozyumlar, konferanslar, paneller,
  • Edebiyat sohbetleri
  • Sanatsal eğitim programları,
  • Akademik bilgi ve deneyim sahibi akademisyenleri, öğrencileri ve sanatçıları yerel ve ulusal çeşitli platformlarda bir araya getirerek, sanatsal faaliyetlere ve sanat politikalarına katkı sağlanması.

 

Saygılarımızla,

 

Ardahan Kültür ve Sanat Platformu Adına;

 

Celil ÜNLÜ

Ayrıca kontrol et

Kurucu Başkanımız Sn. Celil ÜNLÜ Görevini Bıraktıktan Sonra Bir Veda Mesajı Yayınladı.

Değerli Ardahan Kamuoyu ve Çok Kıymetli Ardahan Kültür ve Sanat Platformu Üyeleri; Şahsım adına bir …